Pl.:
Használj mozgóátlagokat. Válassz legalább két kedved szerinti mozgóátlagot (szerintem a 3 jobb) és kezd el tesztelni.
Nézd meg különböző felbontásban más-más instrumentumokkal. Figyeld hogyan viselkednek. Fogsz rendszert látni benne.
Általában szokott lenni visszateszt, ha átlép egy szintet az árfolyam. ( pl. 50, vagy 200 SMA). Ezek nagyon jó beszállók.
Ha erős/nagy gyertya visz át egy szintet, akkor nagyon valószínű, hogy az lesz a helyes irány egy ideig.
Az MACD indikátor is olyan mintha mozgóátlagokat használnánk. Változtassuk a beállításait kedvünk szerint. Itt figyeljük a nulla vonalat. Sarkosan azt mondanám felette long alatta short.
Használj RSI-t. 30-70 beállítással. Az 50 a nulla vonal. Figyeld hogyan viselkedi az árfolyammal karöltve.
Használj CCI indikátort. Szintén figyeld meg hogyan viselkedik.
Olyan ez mint a horgászat, vadászat. Különböző eszközöket vetünk be a siker érdekében. Mindegyikkel lehet eredményeket elérni külön-külön és egymást támogatva is. A lényeg, hogy legyünk felkészültek és tudjuk mit miért csinálunk.
Ehhez csak annyit kell tenni (mint a Szóljatok a köpcösnek című filmben: Igazán? Csak ennyi?:)), hogy kellő időt fordítunk a megfigyelésre és a személyiségünhöz, időnkhöz és nem utolsósorban számlánk nagyságához, profit elvárásunkhoz igazítva alakítjuk ki saját startégiánkat.
Híreket csak akkor olvassunk ha szórakozásra vágyunk, vagy unatkozunk. Minden egyéb esetben hagyatkozzunk a grafikonokra, mert abban nem fogunk csalódni.
A bejelentések időpontja fontos, mert akkor mozdul a piac (kivétel erősíti a szabályt ):: ). Az elemzők később majd megírják nekünk, hogy miért is volt. Szerintük. Szerintem, pedig a grafikonok gyártják a híreket.