Mint azt alább olvashatjátok Ázsiában is zavar jellemzi a pénzügyi piacokat és ez nem feltétlen jelent jót a folytatást illetően.
"Intervenciókkal teli hét áll mögöttünk
Mind Ázsiában, mind Latin-Amerikában határozott lépéseket tettek a jegybankok saját devizájuk védelmében. Gyakorlatilag a világ összes, kicsit is kockázatosnak minősíthető devizája jelentősen gyengült a napokban az amerikai és az európai problémák miatt.
A befektetői reakció a Fed közleményére jelentősen felhajtotta a dollár árfolyamát, ezzel párhuzamosan több éves mélypontra lökve a brazil reál, valamint az indiai rúpiát.
A pesszimizmusra a dél-koreai jegybank is intervencióval lépett fel, hogy erősítse a won árfolyamát, miután az 2009 óta nem látott legnagyobb veszteséget szenvedett el egy héten belül.
Hasonlóan reagáltak a jegybankok Thaiföldön és a Fülöp-szigeteken. Indonézia még tovább ment és már hosszabb lejáratú államkötvényeket is vásárolt, hogy védje saját állampapírpiacát. India is rákényszerült a közbeavatkozásra, hogy mérsékelje a rúpia piacán tapasztalt volatilitást. A rúpia amúgy is 28 havi mélypontjára esett vissza az amerikai dollárral szemben az elmúlt hetekben.
Közép- és kelet Európában sem tétlenkedtek a jegybankok. A lengyel jegybank a pénteki kereskedésben nagy mozgásokat idézett elő a zlotyi árfolyamában miután többszöri alkalommal újra interveniált. A beavatkozás során a jegybank különböző devizákban denominált készleteit használta fel ahhoz, hogy zlotyit vásároljon. A beavatkozással közel 2%-os felértékelődést ért el saját devizájának árfolyamában.
Hazai fronton is felmerült annak a gyanúja, hogy az MNB a csütörtöki kereskedésben, amikor a nemzetközi piaci hangulatban a befektetők az armageddon-t élték át, a forint az euróval szemben nem gyengült tovább a 295-ös árfolyamnál. Mindezeket követően egy nyugodtabb pénteki kereskedésben a lengyel jegybank akciójának köszönhetően a regionális devizák erősödtek, így a forint is meglátogatta a 290 alatti értékeket az euró ellenében."
Forrás: Buda-Cash Brókerház